Salon Perdesi

salon perdesi izmir

Salon Perdesi İzmir

Perdeler, salon tasarımı esnasında genellikle en sona bırakılan ve kategori olarak en az düşünülerek satın alınan eşyalardan birisi olmaktadır. Fakat dekorasyonun en önemli parçalarından birisi ise perdedir aslında. Evin veya bulunduğu salonun görünümünü, tarzını belirlemede oldukça etkilidir. Bu yüzden, iyi bir oda tasarımı için doğru perde seçimine yani Salon Perdesi İzmir’e başvurabilirsiniz.

Yalıtım sağlayan perdeler, çoğu salon için büyük ve küçük, cereyanlı veya havasız en iyi Salon perdesi İzmir türleri arasındadır. Çünkü yazın sıcak havayı ve kışın soğuk havayı dışarıda tutarlar. Pencerelerdeki ısı kazancı ve ısı kaybı, konutlarda ısıtma ve soğutma enerjisi kullanımının %25-30’undan sorumludur. Bu da yalıtımlı perdelerin etkili olmasını sağlar.

Sıcak Aylar İçin

Sıcak yaz aylarında, bir odadan hem ışığı hem de ısıyı gideren karartma perdelerini düşünün. Ultraviyole, görünür ve kızılötesini bir odadan karartma perdeleriyle filtrelemek, bunaltıcı derecede sıcak, aşırı parlak yaz günlerinde serin bir alanı korumanın en etkili yollarından biridir. Doğal ışık sizin için önemliyse, karartma perdelerini şeffaf bir astarla eşleştirmeyi düşünün; Karartma perdeleri pencerelerin kenarlarını (hem yanları hem de üst ve alt köşeleri) kapladığı sürece, dış ortamdan salona kaçabilecek ısının çoğu uzak tutulacaktır.

Etkili kapitone sürece pencere kenarları kapak olmayacak gibi katıksız Roman ya da stordan kaçının. Ağır karartma perdeleri kendi ağırlıklarıyla yanlara yaslanacak ve sızdırmaz çerçevelerden sızan ısıyı yakalayacaktır. Salon perdesi İzmir çubuğunun üstündeki her pencereye bir saçak eklemek, karartma perdelerinin sağladığı sızdırmazlık etkisini tamamlamak için ekstra bir adımdır. Mümkünse, zamanla bu ısıyı odaya iletecekleri için ısıyı emmeyecek soluk renkli perdeleri düşünün.

Soğuk Aylar İçin

Soğuk aylar için çok astarlı perdeler veya ayrı bir astarla eşleştirilmiş perdeler en iyisidir; flanel astarlı olanlar idealdir çünkü ısıyı etkili bir şekilde tutarlar. Flanel ayrıca soğuk hava giysileri için en sık önerilen kumaştır. Flanel oldukça gevşek bir şekilde dokunmuştur, havanın geçebileceği açık alanlar nedeniyle ısıyı tutmada daha az etkili olacağı düşünülebilir, ancak aslında sıcaklığı kilitlemek için gevşek bir dokuma oldukça gereklidir. Flanel kumaştaki hava cepleri dışarısı soğuk olduğunda vücuda ve iç mekana karşı ısıyı korumaya yardımcı olan şeydir.

Uzmanlar, özellikle uygun olmayan pencereleri veya gevşek çerçeveleri olan salonlarda, enerji verimliliği hedefleniyorsa perdelerin yakından takılması gerektiği konusunda hemfikir. Salon perdesi İzmir, tavana yakın, pencere çerçevesinin üst kısmından çok yukarıya asılmalı ve gerekirse zemine yakın veya zemin boyunca düşmelidir. Bu, soğuğun veya sıcağın pencere çerçevesindeki zayıf noktalardan salona girmesini tamamen kapatarak önleyecektir. Termal veya çok astarlı perdelerin çoğunun diğer perdelerden çok daha ağır ve yoğun olduğunu, bu nedenle bunların çıkarılmasını ve temizlenmesini daha zor hale getirdiğini unutmayın. Bununla birlikte, ünite aynı anda panellerden en az birini barındıracak kadar büyükse, çoğu makinede yıkanabilir.
Nerede yaşıyor olursanız olun, pencerelerinizin boyutu veya şekli ne olursa olsun, karartma veya termal perdeler salonun enerji verimliliğini artırmak için çok çalışacak ve sizi tüm yaz boyunca serin ve kış boyunca sıcak tutacaktır.