Katlamalı Perde İzmir

Katlamalı Perde İzmir

Hem günümüz modasına uygun hem de klasik ortamların en zevkli tamamlayıcılarından olan katlamalı perde 3 farklı sistem ile yapılmaktadır. Bunlar ise, zeyna, tüplü ve orta göbekli olarak tanımlanan mekanizmalardır. Hepsi ayrı ayrı katlamalı perde seçiminizi daha kullanışlı ve şık hale getirecek seçeneklerdir. 3 farklı mekanizma söz konusu olsa da her biri aynı işlevi aynı şekilde yerine getirirken, sadece parçaları değişkenlik göstermektedir. Çalışma ilkeleri ise oldukça basit. Korteksli üst raya yerleştirilen makaralara geçirilen ipler ya da kurdeleler, perdenin halkalarından geçirilir ve en alttaki halkaya gelindiğinde çengel ile sabitlenir. Zincirli kumanda ile rahatlıkla hareket ettirilebilen bu sistem, 40 – 50 cm aralıklar ile yerleştirilen çubukları gergin bir şekilde hareket ettirerek, perdeyi yukarıya doğru toplar. Böyle bir sisteme sahip olan perde, tercih edilen kumaşa göre farklı tarzlara sahip olabilmektedir.

Katlamalı Perde İzmir, basit bir şekilde temizlenebiliyor olması, yıkamanın da yine oldukça basit olması ile dikkat çekmekte. İp ya da kurdeleyi, daha önceden sabitlemiş olduğunuz en alttaki halkadan çıkararak, pratik bir şekilde kumaşı çıkartabilir. Ardından yıkayıp yeniden yerine yerleştirebilirsiniz. Söz konusu katlamalı perde İzmir sistemleri olduğunda, tahmininizden daha fazla zaman elde edersiniz.

Metal çubuklar ve etek ağırlığı seçeneklerinin dışında şeffaf ara çubuk ve lama kullanımı ile tülleri de katlamalı perde olarak tasarlatmak mümkün. Katlama sistemleri ise duvara ya da tavana monte edilebilir ve mekanın durumuna göre karar verilebilir.

Duvara monte edileceği zaman daha uzun montaj aletinin kullanılması yeterli olmaktadır.